ورود | ثبت نام | صفحه اختصاصی نمایندگان کتابشهر
View Article Detail
عرضه محصولات فرهنگی در بخش جبنی همایش ملی «هنر اسلامی»

تاريخ خبر :  24/7/1390 امتياز بده : ارسال به دوست تعدادمشاهده :  1312

کتابشهر بیرجند که با برگزار کنندگان همایش ملی «هنر اسلامی» همکاری می کند، با دایر کردن بزرگترین غرفه در بخش جنبی این همایش، محصولات فرهنگی دینی عرضه می کند.

به گزارش روابط عمومی سازمان تبلیغات اسلامی و به نقل از موسسه کتابشهر؛ بیجاری، کارگزار کتابشهر بیرجند با اعلام این خبر افزود: همایش ملی «هنر اسلامی» همزمان با آبان‌ماه سال 1390 در دانشگاه بیرجند خبر داد.

وی افزود: این همایش به‌ منظور اعتلای هنر و تبیین مفهوم و نقش آن در تعالی روح و اندیشه انسان و گسترش اندیشه‌های متعالی در جامعه بنا به پیشنهاد دانشکده هنر و تصویب شورای پژوهشی دانشگاه بیرجند برگزار می‌شود.

بیجاری با بیان اینکه  پژوهش‌های نظری و کاربری دو محور اصلی این همایش است، ادامه داد: تبیین مفهوم هنر اسلامی، تحولات هنر اسلامی در ایران معاصر، هنرمندان مسلمان و خدمات آن‌ها و هنر اسلامی و فن‌آوری‌های نوین موضوعات موردنظر در بخش پژوهش‌های نظری است.

به گفته کارگزار کتابشهر بیرجند، در حوزه پژوهش‌های کاربردی نیز جلوه‌های هنر اسلامی در سفالگری ایران، جلوه‌های هنر اسلامی در معماری ایران، جلوه‌های هنر اسلامی در فرش و دست بافته‌های ایران و همچنین جلوه‌های هنر اسلامی در نگارگری ایران مدنظر است.

وی برگزاری نمایشگاه محصولات هنر اسلامی را از بخش های جنبی این همایش خواند و گفت: در این نمایشگاه کتابشهر بیرجند بزرگترین غرفه را دایر و محصولات فرهنگی دینی از جمله پوسترهای بنایای تاریخی و ... را در معرض دید علاقمندان قرار خواهد داد.

کتابشهر بیرجند دربردارنده ‪چندین هزار جلد کتاب با بیش از 2 هزار عنوان شامل موضوعات علمی، فرهنگی، مذهبی، اجتماعی، اخلاقی و همچنین سایر محصولات فرهنگی اعم از cd و نرم افزارهای مختلف دینی و قرآنی همراه با امکاناتی از قبیل میز مطالعه و امکان خرید از طریق کارت‌های اعتباری، بیش از 2 سال است که در این شهرستان فعالیت می کند.


     

بازگشت 

كليه حقوق اين سايت متعلق به شركت كتابشهر ايران مي‌باشد