ورود | ثبت نام | صفحه اختصاصی نمایندگان کتابشهر
View Article Detail
چهارمین بهاریه با عنوان "چهل سال با کتاب" به کتابشهر آمد

تاريخ خبر :  1/1/1398 امتياز بده : ارسال به دوست تعدادمشاهده :  129

بهاریه کتابشهر با عنوان چهل سال با کتاب از یکشنبه ۲۶ اسفند تا پایان فروردین ماه میزبان علاقمندان کتاب و محصولات فرهنگی در سراسر کشور است.

 

به گزارش روابط عمومی کتابشهر ایران، حامد شفیق، مدیر عامل کتابشهر ایران با اعلام این خبر گفت: این موسسه از دوسال گذشته به مناسبت ایام نوروز و آغاز سال جدید، گلریزان کتاب برپا کرد، امسال چهارمین دوره بهاریه به مناسبت چهلمین سالگرد انقلاب اسلامی به فروش ویژه کتاب های برگزیده چهل سال اخیر اختصاص دارد.

وی افزود: این چهل کتاب برگزیده بر اساس یک سری شاخص ها از جمله میزان ارتباط آن به موضوع انقلاب اسلامی، فروش بالا، برجستگی و میزان اقبال نخبگان و رسانه ها، تقریظ رهبر معظم انقلاب است.

شفیق با بیان اینکه عناوین و یا مباحث این کتاب ها پیرامون انقلاب اسلامی است، تصریح کرد: تلاش کرده ایم این کتاب ها را در یک فرآیند چند مرحله ای با نظرسنجی از ناشران، کارشناسان حوزه کتاب و آمارهای موجود از فروش کتاب ها انتخاب کنیم، ممکن است که در طول چهل سال کتابهایی از نظر فروش بالا همسنگ لیست چهلگانه کتابشهر و یا حتی بالاتر باشد اما هر یک از کتاب های ما، موضوعات مغفول مانده ای را مطرح کرده اند.

وی با بیان اینکه کتابشهر اهتمام ویژه ای به کتاب های تقریظ شده رهبری دارد، خاطرنشان کرد: رهبر انقلاب به دلیل جایگاه و همچنین اشتهاری که ایشان به کتابخوانی و کتابشناسی دارند، کتاب های تقریظ شده رهبری در محافل فرهنگی کشور بیشتر مورد توجه قرار می گیرد؛ آمار فروش بالای این کتابها نیز بیانگر همین نکته است.

مدیر عامل کتابشهر ایران از ارائه تسهیلات ویژه به مشتریان کتابشهر در جشن کتاب این فروشگاه زنجیره ای محصولات فرهنگی تاکید کرد: بهاریه کتابشهر با عیدانه کتاب در برخی از کتاب فروشی ها متفاوت است، در عیدانه کتاب فروشی ها به مشتریان تخفیف نمی دهند، بلکه وزارت ارشاد درصد تخفیف را از یارانه های دولتی پرداخت می کند، اما در بهاریه کتابشهر، کتاب فروشی ها سود فروش کتاب ها را به عنوان تخفیف در نظر می گیرند، بنابراین در کتابشهرهایی که در طرح عیدانه کتابشهر شرکت کرده اند مراجعه کنندگان می توانند از تسهیلات هر دو طرح بهره مند شوند.

به گفته شفیق، فروش های ویژه کتابشهر به منظور تسهیل دسترسی شهروندان به کتاب در نظر گرفته می شود، گفت: اگرچه با وجود تورم بالا و افزایش دو و حتی سه برابری اقلام مورد نیاز خانواده ها، هنوز در قیمت کتاب افزایشی چندانی مشاهده نمی شود، اما کتابشهر ایران به عنوان موسسه وابسته به سازمان تبلیغات اسلامی کوشد در تنگناهای اقتصادی، به سهم خود طرح هایی را برای خالی نشدن سبد خانوارها از کتاب و محصولات فرهنگی اجرا کند.

علاقمندان برای مشاهده لیست "چهل سال با کتاب" کتابها و کسب اطلاعات بیشتر درباره  پراکندگی جغرافیایی کتابشهر به سایت  ketabshahr.com مراجعه کنند.

 

کتابشهر ایران به عنوان یکی از بزرگترین فروشگاه های زنجیره ‌ای کتاب و اقلام فرهنگی از سال ۸۳ تا به امروز، با شعار اصلی «کتابشهر، کتاب‌فروشی خانواده ایرانی» بیش از ۴۰ شعبه در اقصاء نقاط ایران دایر کرده است.


      منبع خبر : دفترمركزي

بازگشت 

كليه حقوق اين سايت متعلق به شركت كتابشهر ايران مي‌باشد