ورود | ثبت نام | صفحه اختصاصی نمایندگان کتابشهر
View Article Detail
نویسنده های کانادایی آمازون را تحریم کردند

تاريخ خبر :  5/9/1397 امتياز بده : ارسال به دوست تعدادمشاهده :  124

نامزدهای نهایی یک جایزه ادبی معتبر در استان کبک کانادا به خاطر حمایت آمازون از این جایزه از شرکت در آن کناره گیری کردند.

 

 

به گزارش کتابشهر به نقل از گاردین، با کناره‌گیری پنج نفر از نویسنده‌های فینالیست معتبرترین جایزه ادبی استان کبک کانادا در عمل این جایزه در سال جاری به حالت تعلیق درآمد. جایزه ادبی کالج از سال 2003 در استان فرانسوی زبان کبک به نویسنده‌های فرانسوی زبان اعطاء می‌شود.

 

اعضای هیئت داوران این جایزه در حالی نامزدهای نهایی این جایزه 5هزار دلاری را در حالی اعلام کردند که پنج نفر از نامزدهای نهایی به خاطر حمایت مالی این جایزه توسط آمازون آن را تحریم کردند.

 

نفراتی که از این جایزه کناره‌گیری کردند شامل لولا کاربالو، دومینیک فورتیر، کارولین جرجس، کوین لامبرت و ژان کریستوفر ریهل بودند. این نویسنده‌ها بعد از اینکه فهمیدند جایزه مالی توسط آمازون داده می‌شود گفتند حاضر نیستند جایزه آمازون را بگیرند.

 

نویسنده های کانادایی دلیل این اقدام خود را سیاست های سلطه طلبانه آمازون در مقابل کتاب فروشان این کشور اعلام کردند. آنها گفتند: آمازون به طور غیر منصفانه ای در حال تعطیل کردن خره فروشان کتاب در کانادا و به خصوص استان کبک است.

 

به نوشته ایبنا، آنها اعلام کردند در حقیقت حمایت آمازون از این جایزه نوعی توهین به ادبیات این کشور است. مگر یک جایزه ادبی بدون پول آمازون قابل اجرا نیست.

 

این اقدام نویسنده های کانادایی در حالی صورت گرفته که صدها نفر از معلمان و اساتید دانشگاه در شهر مونترال در نامه ای سرگشاده از دولت خواستند مانع تعطیلی این جایزه ادبی معتبر شود.  

 


     

بازگشت 

كليه حقوق اين سايت متعلق به شركت كتابشهر ايران مي‌باشد