ورود | ثبت نام | صفحه اختصاصی نمایندگان کتابشهر
View Article Detail
کتاب‌های الکترونیک ادبیات کودک همچنان افزایش دارد

تاريخ خبر :  19/8/1397 امتياز بده : ارسال به دوست تعدادمشاهده :  124

قیمت پایین کتاب‌های الکترونیک باعث شده این کتاب‌ها در حوزه ادبیات کودک نیز فروش بالایی داشته باشند. والدین آمریکایی ترجیح می‌‌دهند کودکانشان کتاب الکترونیک بخوانند.

 

 

به گزارش کتابشهر، معمولاً در سال‌های گذشته روند بازار کتاب در مورد کتاب‌های الکترونیک بیشتر به سمت فروش کتاب‌های داستانی و رمان‌ سوق داشته است. اتحادیه ناشران آمریکا نیز در گزارش ماه آگوست خود نیز به این موضوع اشاره کرده بود.

 

معمولاً گزارش‌ ناشران در ماه آگوست و سپتامبر در آستانه فصل مدارس همواره به فروش بالای کتاب‌های مختلف اشاره دارد ولی امسال گزارش اتحادیه ناشران آمریکا کمی غیرمنتظره است. در این گزارش برای اولین بار آمار فروش کتاب‌های الکترونیک مربوط به کتاب‌های کودک بود که فروش بالایی داشتند.

 

از گزارش اخیر اتحادیه ناشران آمریکا چنین برمی‌آید که فروش کتاب‌های الکترونیک در این روزها تنها به داستان‌ها و رمان‌های مخصوص بزرگسالان محدود نمی‌شود. در این گزارش آمده است فروش کتاب‌های الکترونیک با رده سنی کودک و نوجوان در ماه آگوست و سپتامبر سال 2018 نسبت به دوره مشابه سال 2017 حدود 24درصد رشد داشته است.

 

به گزارش ایبنا، بر اساس آمارهای ارائه شده در این گزارش فروش کتاب‌های ادبیات کودک در تمام فرمت‌ها رشد داشته است. ظاهراً والدین آمریکایی ترجیح می‌دهند کودکان خود به جای بازی با دستگاه هوشمند خود کتاب بخوانند.

 

روزنامه نیویورک تایمز نیز اشاره کوتاهی به رشد کتاب‌های کودک در دستگاه‌های دیجیتال دارد و می‌نویسد چون کتاب‌های الکترونیک ارزان‌تر از کتاب‌های چاپی هستند به نظر می‌رسد کتاب‌های کودک نیز وارد حوزه چاپ دیجیتال شده‌اند.

 

نویسنده نیویورک تایمز اعتقاد دارد والدین آمریکایی به خاطر کاهش قیمت کتاب‌های الکترونیک ترجیح می‌دهند کودکانشان به جای بازی یا ابزارهای سرگرمی دیگر به خواندن کتاب با تبلت یا کتاب‌خوان‌های الکترونیک مشغول باشند.

 


     

بازگشت 

كليه حقوق اين سايت متعلق به شركت كتابشهر ايران مي‌باشد