ورود | ثبت نام | صفحه اختصاصی نمایندگان کتابشهر
View Article Detail
سازمان تبلیغات نیازمند یک تئوری تبلیغ است

تاريخ خبر :  6/6/1397 امتياز بده : ارسال به دوست تعدادمشاهده :  233

آیت الله رشاد گفت:انتظار می رود سازمان تبلیغات کار خود را بر اساس یک تئوری معین پی بگیرد و لازمه پذیرش تئوری آن است که سازمان بر اساس ارکان آن تئوری شکل بگیرد و سازماندهی شود.

 

به گزارش کتابشهر، مراسم تودیع و معارفه حجت الاسلام سیدمهدی خاموشی و حجت الاسلام محمد قمی در سمت ریاست سازمان تبلیغات اسلامی صبح امروز در حوزه هنری برگزار شد.

سازمان تبلیغات نیازمند یک تئوری تبلیغ است

آیت الله علی اکبر رشاد در مراسم تودیع و معارفه روسای سازمان تبلیغات اسلامی گفت: به آقای خاموشی عرض می کنیم که خدا را سپاسگزار باشند که یک دوره طولانی را توفیق خدمت به فرهنگ کشور داشته اند.

وی ادامه داد: سازمان تبلیغات اسلامی محل اصلی فکر و فرهنگ دینی است که آقای خاموشی آن را ارتقا بخشیدند و نهادی بسیار مقتدر و گسترده پدید آمد. ۱۷ سال استقرار در یک نقطه نشانه موفقیت و صبوری و پشتکار یک مدیر است.

وی افزود: حجت الاسلام قمی هم از فضل حوزوی عالی برخوردارند و شاگردی اساتید به نامی را طی کرده اند. امیدواریم با حسن انتخاب رهبر انقلاب، ضمن تداوم مدیریت های گذشته این مسیر تکامل یابد.

آیت الله رشاد گفت: تبلیغ پدیده ای داری ۵ رکن است. مبداء، مخاطب، وسائط و وسایلی که پیام را به مقصد منتقل می کند، ماده پیام و قلمرو و شرایطی که تبلیغ در آن واقع می شود.

وی ادامه داد: هر عملی باید مبتنی بر پیش فرض ها و تئوری باشد و سازمان تبلیغات هم یک مبلغ بزرگ است و بناست پیام الهی را به مخاطب منتقل کند و باید بر اساس یک نظریه پشتیبان عمل کند. لذا ما باید یک تئوری تبلیغ داشته باشیم.

وی افزود: انتظار می رود سازمان تبلیغات کار خود را بر اساس یک تئوری معین پی بگیرد و لازمه پذیرش تئوری آن است که سازمان بر اساس ارکان آن تئوری شکل بگیرد و سازماندهی شود.

آیت الله رشاد گفت: ما باید مخاطب گزینی کنیم و بر همان متمرکز شویم. امر تبلیغ برای عامه مردم را باید به علمای بلاد سپرد. مراسم ها را باید به شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی محول کرد و... ما باید هم و غم خود را بر نسل جوان بگذاریم.

 

وی در پایان سخنان خود گفت: سازمان تبلیغات اسلامی باید جایگاه خود را در شبکه فرهنگی کشور پیدا کند و بر اساس یک تئوری کار خود را پیش ببرد.


      منبع خبر : دفترمركزي

بازگشت 

كليه حقوق اين سايت متعلق به شركت كتابشهر ايران مي‌باشد