ورود | ثبت نام | صفحه اختصاصی نمایندگان کتابشهر
View Article Detail
گزارشی از نمایشگاه کتاب آمریکا/ کتابهای کودک و الکترونیک محبوب ترین

تاريخ خبر :  12/3/1397 امتياز بده : ارسال به دوست تعدادمشاهده :  262

نمایشگاه کتاب آمریکا اغلب در اواخر ماه می و اوایل ژوئن در یکی از شهرهای بزرگ ایالات متحده برگزار می‌شود. امسال نیویورک میزبان 750 ناشر آمریکایی بود.

 

به گزارش کتابشهر به نقل از بوک اکسپو، نمایشگاه کتاب آمریکا معروف به آمریکن بوک اکسپو چند روز پیش کار خود را تمام کرد. در این نمایشگاه بیش از 750 نویسنده و هزار ناشر از سراسر آمریکا در این نمایشگاه حضور یافتند.

این نمایشگاه که نخستین نمایشگاه کتاب سالانه در آمریکای شمالی و بزرگ‌ترین نمایشگاه کتاب انگلیسی زبان جهان است از سال ۱۹۰۲ با حضور «مارک توین» نویسنده مشهور آمریکایی آغاز به کار کرد.

نمایشگاه کتاب آمریکا اغلب در ماه مه یا اوایل ژوئن، طی ۳ یا ۴ روز در یکی از شهرهای بزرگ ایالات متحده برگزار می‌شود و تقریباً تمامی انتشاراتی های بزرگ ایالات متحده آمریکا و بسیاری از انتشاراتی های خارج از کشور آمریکا در آن شرکت می کنند. امسال ساختمان جیکوب جاویتس نیویورک از تاریخ 31 می تا اول ژوئن میزبان ناشران آمریکایی بود.

در نمایشگاه امسال کتاب های کودک و همچنین کتاب های الکترونیک از بخش های ویژه ای بودند که بسیاری از ناشران تمرکز خاصی روی آن داشتند. در بسیاری از غرفه ها اکثر کتاب های عرضه شده اختصاص به این دو حوزه داشت.

از بخش های جالب دیگر این نمایشگاه حضور شبکه های اجتماعی به خصوص فیس بوک در نمایشگاه بود که درباره فرصت ها و چالش های کتاب خوانی و بازاریابی کتاب در این شبکه سخنرانی کردند.

 


     

بازگشت 

كليه حقوق اين سايت متعلق به شركت كتابشهر ايران مي‌باشد