ورود | ثبت نام | صفحه اختصاصی نمایندگان کتابشهر
View Article Detail
جشن «اینک بهار» در کتابشهرهای ایران آغاز شد

تاريخ خبر :  26/12/1396 امتياز بده : ارسال به دوست تعدادمشاهده :  280

سومین بهاریه کتاب «کتابشهر ایران» با عنوان «اینک بهار» از امروز به مدت دو هفته در کلیه شعب این مرکز در اقصاء نقاط کشور برپا شده است.

 

جشن «اینک بهار» در کتابشهرهای ایران آغاز شد

به گزارش روابط عمومی کتابشهر ایران، حامد شفیق، مدیرعامل کتابشهر ایران با اعلام این خبر گفت: ادعای اینکه هدف از عیدانه های کتاب، بالا بردن سرانه مطالعه  و ترغیب مردم به کتابخوانی است، ادعای گزافی است؛ چرا که مسئله  سرانه پایین مطالعه در کشور، پیچیده تر از تخفیف های مقطعی کتاب در نمایشگاه ها و عیدانه های کتاب است و ریشه یابی آن نیازمند پژوهش و برنامه-ریزی گسترده است.

وی افزود: یکی از اهداف ما از عیدانه ها و بهاریه های کتاب، فراهم کردن زمینه برای آن دسته از شهروندانی است که می خواهند کتاب عیدی بدهند و یا علاقه-مند مطالعه در ایام نوروز هستند اما به دلیل بضاعت اندک اقتصادی بویژه در این ایام سال که هزینه های خانوار سرسام آور است، قادر به خرید کتاب و محصولات فرهنگی نیستند

مدیرعامل کتابشهر ایران، با بیان اینکه این موسسه به عنوان یک شرکت سهامی وابسته به سازمان تبلیغات اسلامی، ماموریت توسعه پایانه های فروش کتاب و محصولات فرهنگی را در کشور به عهده دارد، تاکید کرد: یکی از مصادیق این ماموریت بالا بردن سطح دسترسی شهروندان به کتاب و اقلام فرهنگی است، که عیدانه های کتاب کتابشهر در مناسبت های مذهبی و ملی با همین هدف برپا می شود.

به گفته شفیق، شهروندان می توانند با شرکت در جشن «اینک بهار» کتابشهرهای ایران در اقصاء نقاط کشور از مزایا و تسهیلات این ویژه برنامه نوروزی بهره مند شوند.

وی درباره تفاوت بهاریه کتاب کتابشهر با «عیدانه کتاب» وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، یادآور شد: در طرح عیدانه وزارت ارشاد، تخفیفی که کتاب فروشی ها به مشتریان می دهند به آنها عودت داده می شود، اما در کتابشهر از یک طرف این تخفیف ها مابه ازایی ندارد و از طرف دیگر بهاریه کتاب شامل تسهیلات دیگری از جمله شرکت در مسابقات کتابخوانی، دریافت هدایای فرهنگی، دریافت کارت مشتریان وفادار و ... می شود.

وی با بیان اینکه مخاطب هدف کتابشهر ایران همه اعضای خانواده هستند، خاطرنشان کرد: در طول بیش از یک دهه فعالیت کتابشهر تلاش کرده ایم که فعالیت های این فروشگاه زنجیره ای نمود شعار «کتابشهر، کتاب فروشی خانواده ایرانی» باشد و اقلام فرهنگی مورد نیاز همه سنین از کودک، نوجوان و جوان گرفته تا میانسال و کهنسال اعم از زن و مرد را تامین کنیم.

بر اساس این گزارش، علاقمندان جهت بهره مندی از تسهیلات سومین بهاریه کتاب «اینک بهار» از امروز شنبه (26 اسفند تا جمعه 10 فروردین) می توانند به شعبات مختلف کتابشهر مراجعه کنند.

علاقه‌مندان برای دریافت اطلاعات بیشتر درباره این طرح نوروزی، پراکندگی جغرافیایی، آدرس، نشانی و فعالیت های ۴۲ شعبه کتابشهر می‌توانند به پایگاه اطلاع رسانی این موسسه به نشانی www.ketabshahr.com مراجعه کنند.

موسسه کتابشهر ایران فروشگاه زنجیره‌ای کتاب و محصولات فرهنگی است که از سال ۸۳ تاکنون ۴۲ فروشگاه کتاب و محصولات فرهنگی در ۲۱ استان کشور راه‌اندازی کرده است.


      منبع خبر : دفترمركزي

بازگشت 

كليه حقوق اين سايت متعلق به شركت كتابشهر ايران مي‌باشد