ورود | ثبت نام | صفحه اختصاصی نمایندگان کتابشهر
View Article Detail
دانش آموزان «همدلی» را در ورکشاپ نقاشی نگار مکتب خانه به تصویر می-کشند

تاريخ خبر :  14/11/1396 امتياز بده : ارسال به دوست تعدادمشاهده :  311

هزمان با ایام فجر، دومین ورکشاپ نقاشی جمعی نمایشگاه دائمی «نگار مکتب خانه» با موضوع «همدلی» میزبان دانش آموزان تهرانی است.

 

 

به گزارش روابط عمومی کتابشهر ایران، حامد شفیق، مدیرعامل کتابشهر ایران با اعلام این خبر گفت: سال گذشته همزمان با دهه فجر کارگاه نقاشی جمعی برگزار شد که بیش از دو هزار دانش آموز تهرانی، طولانی ترین نقاشی انقلاب را به تصویر کشیدند، با توجه به استقبال گسترده از این برنامه ها، امسال نیز دومین دوره این کارگاه ها را با حضور بیش از 2 هزار دانش آموز تهرانی برگزار می کنیم.

وی با بیان اینکه کارگاه های نقاشی گروهی نگار مکتب خانه، با کنار هم نشاندن دانش آموزان و آموزش نقاشی به آنان، یکی شدن و همدلی را به آنان می آموزد، افزود: در این کارگاه ها که از امروز در گالری نگار مکتب خانه شروع شده، دانش-آموزان، تجربه ها و آرزوهایشان را درباره یکی از مفاهیم و پیام های برجسته انقلاب اسلامی که همدلی بین اقشار مختلف مردم بود، به اشتراک می گذارند.

به گفته شفیق، انقلاب ما به تعبیر امام انفجار نور بود، نوری که دلهای اقشار اجتماعی یکدیگر را حول یک هدف متعالی به هم پیوند زده بود، متاسفانه این همدلی در شرایط امروز جامعه کمرنگ تر شده و نهادها و فعالان فرهنگی باید این روحیه جمعی را که انقلاب اسلامی و دفاع مقدس تجلی و نتیجه آن بود، تقویت کنند.

مدیرعامل کتابشهر ایران با قدردانی از استقبال مدیران و مربیان هنر مدارس از نمایشگاه و کارآگاه آموزشی گروهی نگار مکتب خانه گفت: این قبیل برنامه ها می تواند تا حدودی خلا آثار هنری فاخر در کلاس های هنر مدارس را جبران کند و دانش آموزان ضمن بازدید از آثار فاخر هنری ایران با اجرای زنده یک اثر هنری آشنا شوند. با این برنامه دو مقصود برآورده می شود، اول اینکه دانش آموزان در بهترین دوره سنی یادگیری، با آثار نفیس هنری آشنا می شوند، دوم اینکه فرصت حضور در یک کارگاه هنری و ورک‌شاپ پیدا می ‌کنند.


      منبع خبر : دفترمركزي

بازگشت 

كليه حقوق اين سايت متعلق به شركت كتابشهر ايران مي‌باشد