ورود | ثبت نام | صفحه اختصاصی نمایندگان کتابشهر
View Article Detail
کتابخانه ای از کتاب هایی که دور ریخته می شود

تاريخ خبر :  14/11/1396 امتياز بده : ارسال به دوست تعدادمشاهده :  290

یک کارگر شهرداری در آنکارا پایتخت کشور ترکیه کتابخانه ای از کتاب هایی احداث کرده است که همه آنها را از سطل های زباله پیدا کرده است.

 

 

به گزارش کتابشهر به نقل از سی ان ان، یک کارگر شهرداری اهل شهر آنکارا ترکیه در اقدامی جالب از کتاب های دور ریخته شده کتابخانه ای بزرگ ساخته است که حتی بسیاری از دانشجویان به این کتابخانه مراجعه می کنند.

«سرهات بایتمور» کارگر شهرداری منطقه «چانکایا» آنکارا پایتخت کشور ترکیه تمام کتابهای موجود در این کتابخانه را از سطل های آشغال جمع آوری کرده است و این اقدام او با استقبال مدیر شهرداری شهر آنکارا روبرو شده است.

بایتمور با دیگر همکاران خود نیز قرار گذاشته است که کتاب هایی که در سطل های زباله  پیدا می کنند دور نریزند و به این کتابخانه تحویل دهند.

این کارگر شهرداری می گوید در روزهای اول ساخت این کتابخانه تنها هدفمان قرض دادن کتاب به همکاران بود ولی حالا آنقدر تعداد کتابها زیاد شده است که حتی دانشجویان نیز از کتابخانه کتاب می گیرند.

«آلپر تاسدیلن» شهردار منطقه چانکایا از این طرح حمایت کرده است و مکانی نیز برای گسترش این کتابخانه اختصاص داده است. وی می گوید کتابهای این کتابخانه در حال حاضر به 6هزار نسخه رسیده است که اکثر موضوعات را شامل می شود.

تاسدیلن می گوید این کتابخانه در حال حاضر به اندازه کافی شهرت پیدا کرده است که دانش آموزان، دانشجویان و حتی معلمان و مدرسان نیز در آن عضویت پیدا کنند.

 


     

بازگشت 

كليه حقوق اين سايت متعلق به شركت كتابشهر ايران مي‌باشد