ورود | ثبت نام | صفحه اختصاصی نمایندگان کتابشهر
View Article Detail
کمک کتابخانه صلح به دانشجویان ترک مقیم کشور قزاقزستان

تاريخ خبر :  9/11/1396 امتياز بده : ارسال به دوست تعدادمشاهده :  177

کتابخانه ترکیه ای کشور قزاقستان که مرکز شهر آستانه پایتخت این کشور واقع شده است و با این کتابها درصدد ایجاد پلی بین دانشجویان دو کشور است.

 

 

به گزارش کتابشهر به نقل از روزنامه آنادولو» کتابخانه مشهور ترکیه ای واقع در کشور قزاقزستان اعلام کرده است که با فراهم کردن حدود 50هزار جلد کتاب به زبان استانبولی برای دانشجویان ترک مقیم این کشور فراهم کرده است.

این کتاب ها علاوه بر رمان و کتاب های داستانی از چهره های مشهور ادبیات کشور ترکیه شامل کتاب های علمی چاپ شده در این کشور است. هدف این کتابخانه کمک به دانشجویان برای یادگیری بهتر زبان قزاقزستان و رابطه فرهنگی دو کشور عنوان شده است.

کتابخانه ترکیه ای کشور قزاقستان که مرکز شهر آستانه پایتخت این کشور واقع شده است و با این کتابها درصدد ایجاد پلی بین دانشجویان دو کشور است. بسیاری از دانشجویان ترکیه مقیم قزاقزستان می گوید وجود این کتابها کمک بسیاری به درسهایشان کرده است چون بعضی از درسها با زبان قزاقی سخت است و هیچ واژه معادلی نیز برای آن وجود ندارد.

دولت قزاقستان از سال 2010 تا کنون که این کتاب خانه با نام صلح افتتاح شده است تنها حدود 1500 کتاب به این مکان اهداء کرده است.

«آکدیل تویسانولی» یک کتابدار این کتابخانه می گوید مطالعات به زبان ترکیه یکی از اهداف افتتاح این کتابخانه بوده است.

 


     

بازگشت 

كليه حقوق اين سايت متعلق به شركت كتابشهر ايران مي‌باشد