ورود | ثبت نام | صفحه اختصاصی نمایندگان کتابشهر
View Article Detail
کتابفروشی‌ها به روایت کتاب‌ و رمان‌

تاريخ خبر :  7/11/1396 امتياز بده : ارسال به دوست تعدادمشاهده :  203

کتابفروشی‌ها هر نوع کتابی با انواع موضوعات را در خود جای می‌دهند. حال برخی کتاب‌ها هستند که موضوع‌شان در مورد خود کتابفروشی‌هاست. در این گزارش نگاهی به این کتاب‌ها می‌کنیم.

 

به گزارش کتابشهر به نقل از ردآنلاین، دوستداران کتاب این را به خوبی می‌دانند که در یک کتابفروشی بدترین اتفاقی که می‌تواند رخ دهد، نداشتن پول کافی برای خرید یک کتاب جدید مورد علاقه است. به گزارش ایبنا، سارا مینینگ، دبیر بخش ادبیات سایت ردآنلاین، کتاب‌های زیر بهترین کتاب‌هایی است که درباره کتابفروشی و این شغل جذاب چاپ شده است:

 

«کتابفروشی کوچک قلب‌های تنها» نوشته آنی دارلینگ 
 
 


اگر خیلی دوست ندارید درباره کتابفروشی‌ها کتاب بخوانید، بهتر است سری به این کتاب بزنید. هر کسی با خواندن این کتاب به طور حتم علاقمند به کتابفروشی‌ها می‌شود و در اولین فرصت سعی می‌کند به نزدیک‌ترین آنها مراجعه کند.
 

«چهارراه چیرینگ 84» نوشته هلن هانف


نویسنده این کتاب به عنوان خبرنگار فعال روزنامه نیویورک‌تایمز به خوبی توانسته درباره شغل کتابفروشی توضیح دهد. کتابفروشی که روی جلد کتاب دیده می‌شود، یکی از کتابفروشان موفق شهر لندن است.
 

«کتاب کتاب‌فروشی» نوشته کارول آن دافی
 


این کتاب مجموعه شعرهای جمع آوری شده‌ای است که شعرهای خود نویسنده نیز در آن به چشم می‌خورد. در این کتاب شعرهایی که درباره شغل کتابفروشی به زبان انگلیسی سروده شده، به چشم می‌‌خورد.


«چگونه می‌توان در کتاب‌فروشی عاشق شد» نوشته ورونیکا هنری
 
 


داستان کتاب درباره سارا، مالک یک کتابفروشی در شهر لندن است که برای فرار از رابطه شکست خورده عاشقانه خود به فروش کتاب‌های دست دوم روی می‌آورد ولی ماجراهای جدیدی در کتاب‌فروشی برایش رقم می‌‌خورد.


«خوانندگان چرخ شکسته» نوشته کاترینا بیوالد 
 
 


داستان کتاب درباره سفر سارا با ویلچیر از سوئد به آمریکا است که در جستجوی دوستش به نام ایمی است. وقتی این دو دوست همدیگر را ملاقات می‌کنند، تصمیم می‌گیرند که یک کتاب فروشی افتتاح کنند تا دوستی خود را ادامه دهند.


«حرف‌های عجیبی که مردم در کتاب‌فروشی می‌زنند» نوشته جین کامپل 
 


این کتاب در زمان انتشار خود یکی از پرفروش‌ترین کتاب‌های فهرست ساندی‌تایمز بود. در ابتدای این کتاب جذاب، این سوال مطرح می‌شود که آیا کتاب‌ها می‌توانند جریان الکتریسیته را انتقال دهند؟


«یک سال به خصوص» نوشته توماس مونتاسی
 
 


این رمان تمام اتفاقاتش در یک کتاب‌فروشی رخ می‌دهد که مورد علاقه شخصیت‌های اصلی داستان است. در این رمان شخصیت اصلی داستان صاحب یک کتاب‌فروشی است که بر حسب اتفاق یک کتاب پیدا می‌کند که پایان ندارد و یک مشتری به دنبال این کتاب است.

«کتابفروشی در مسیر رزماری» نوشته الن بری 
 
 


در این رمان فیونا گیبسون، نویسنده و خبرنگار انگلیسی با نام مستعار الن بری، قصه کتاب‌فروشی را روایت کرده که تنها کتاب‌های آشپزی می‌فروشد. در این کتاب‌فروشی تنها کسانی به کتاب علاقه دارند که عاشق غذاهای مختلف هستند. در حقیقت رمان مذکور تکه‌ای از یک کیک سیب خوشمزه است.


«سایه باد» نوشته کارلوس روئیز زافون 
 
 


این کتاب به زبان اسپانیایی نوشته شده است و داستان اصلی در شهر بارسلون و کتابفروشی‌های زیبای آن می‌گذرد. این کتاب در سال 2001 منتشر شد و در همان سال به فروش بالایی رسید. داستان کتاب جنگ داخلی اسپانیا را از زبان شخصیت اول داستان که پسری به نام «دانیل سوپریم» است، بازگو می‌کند.


«کتابفروشی‌ها» نوشته جرج کاریون 
 
 


این کتاب نوعی سفرنامه ادبی و معرفی کتابفروشی‌های مشهور جهان است. در این کتاب می‌توان همه اطلاعات لازم درباره تاریخچه کتابفروشی‌هایی مانند شکسپیر پاریس یا استرند نیویورک را پیدا کرد.

 
 

     

بازگشت 

كليه حقوق اين سايت متعلق به شركت كتابشهر ايران مي‌باشد