ورود | ثبت نام | صفحه اختصاصی نمایندگان کتابشهر
View Article Detail
بخش‌های اضافه شده به جایزه کتاب بریتانیا

تاريخ خبر :  3/11/1396 امتياز بده : ارسال به دوست تعدادمشاهده :  177

جایزه کتاب بریتانیا که پیش از این با اسامی مختلفی از کتاب‌های چاپ شده در این کشور تقدیر می‌کرد، اعلام کرده است که امسال سه بخش نیز به بخش‌های خود اضافه خواهد کرد.

 

به گزارش کتابشهر به نقل از گودایریدر، جایزه کتاب بریتانیا از سال آینده بخش‌های جدیدی به جوایز خود اضافه خواهد کرد. به گفته مسئولان این جایزه قرار است برای ارتقای سطح کیفی و کمی سه جایزه دیگر اضافه شود.
جایزه ملی کتاب بریتانیا با مدیریت سایت «بوکسلر» در سال 1990 تاسیس شده است و تا کنون اسامی مختلفی را تجربه کرده است. این جایزه از سال 2010 به بعد به نام جایزه ملی کتاب بریتانیا شناخته می‌شود.
به گفته «نایجل رابی» مدیر اجرایی بوکسلر امسال قرار است سه بخش «بهترین نویسنده سال»، «بهترین تصویرگرسال» و «بهترین کتاب صوتی» نیز به بخش‌های مختلف این جایزه اضافه شود.
رابی می‌گوید: «هر ساله ما سعی خود را بر این تمرکز می‌کنیم که علاوه بر افزایش بخش‌های جایزه مقدار کیفیت آنها را نیز افزایش دهیم. ما اعتقاد داریم حوزه نشر و کتاب در حال پیشرفت است و به خاطر همین باید مناسب این پیشرفت عمل شود. افزودن بخش‌های جدید به جایزه ملی کتاب دقیقاً با هدف بالا بردن خلاقیت نویسنده‌ها و ناشران صورت می‌گیرد
وی اعتقاد دارد وقتی یک جایزه ادبی به چند بخش محدود شود دیگر نمی‌توان انتظار داشت صنعت نشر و چاپ پیشرفت کند. مثلاً وقتی یک جایزه فقط از نویسنده تقدیر می‌کند دیگر میزان فروش آن کتاب به ارزیابی گذاشته نمی‌شود. یا اینکه عملکرد ناشر یا دیگر همکاران یک نویسنده در چاپ یک کتاب مورد غفلت قرار می‌گیرند.
مسئولان جایزه ملی کتاب بریتانیا امیدوارند با اضافه کردن بخش‌های جدید بتوانند حوزه‌های جدیدتری از صنعت چاپ را برای ایجاد انگیزه بین ناشران و نویسندگان پوشش دهند.
جایزه ملی کتاب بریتانیا که به «نیبیز» (Nibbies) شهرت دارد، پیش از این با اسامی «جایزه صنایع بوکسلر»، «جایزه صنعت نشر بریتانیا»، «جایزه ملی کتاب گالکسی»، و «جایزه ملی کتاب اسپکسیورز» شناخته می‌شد.
این جایزه پیش از اضافه شدن سه بخش مذکور، از زمان تاسیس خود تا کنون تحت 29 بخش از کتاب‌های چاپ شده در بریتانیا تقدیر کرده است

 


     

بازگشت 

كليه حقوق اين سايت متعلق به شركت كتابشهر ايران مي‌باشد