ورود | ثبت نام | صفحه اختصاصی نمایندگان کتابشهر
View Article Detail
شاهزاده و پری‌های هالیوودی چقدر واقعی هستند؟

تاريخ خبر :  20/10/1396 امتياز بده : ارسال به دوست تعدادمشاهده :  164

یک استاد دانشگاه ژاپنی با انتشار مقاله‌ای می‌گوید بسیاری از شخصیت‌ها و قهرمانان زن داستان های جن و پری در فیلم‌های هالیوودی رفتارهای غیراخلاقی را ترویج می‌کنند.

 

به گزارش کتابشهر به نقل از ایندیپندنت، یک استاد دانشگاه اوزاکا ژاپن علیه داستان‌ها و قصه‌های شاهزاده‌ها و پری‌ها در کارتون‌ها و انیمیشن‌های هالیوود مقاله‌ای منتشر کرد و مدعی شد بسیاری از این داستان‌ها تاثیر منفی روی ذهن کودکان دارد.

«کازوئو موتا» پروفسور دانشگاه اوزاکا در این مقاله نوشته است: «شاهزاده‌ها و پری‌های ساخته شده در هالیوود مثل سفید برفی یا زیبای خفته بیش از اینکه برای کودکان جذاب باشند بیشتر با هدف جذب مخاطبان بزرگسال ساخته می‌شوند.»

این استاد دانشگاه ژاپنی در ماه دسامبر سال گذشته در کنفرانسی مطبوعاتی نیز این قضیه را مطرح کرده بود و در آنجا حادثه‌ای را مثال زد که در آن مردی به خاطر تشابه یک زن به شخصیت داستان زیبای خفته قصد تعرض داشت.

 

وی گفت: به نظر من این قصه‌ها بیشتر از داستانی بودن آنها خشونت و روابط جنسی را اشاعه می دهند. سال گذشته «سارا هال» یک شهروند آمریکایی به یک دادگاه محلی شکایت کرده بود که داستان زیبای خفته را از کتابهای درسی حذف کنند چون موجب بروز رفتارهای غیر اخلاقی توسط پسرش شده است.

 


     

بازگشت 

كليه حقوق اين سايت متعلق به شركت كتابشهر ايران مي‌باشد