ورود | ثبت نام | صفحه اختصاصی نمایندگان کتابشهر
View Article Detail
بیماری هایی که وجود خارجی ندارند/ مافیای پزشکی و مشتری های بیمار

تاريخ خبر :  2/10/1396 امتياز بده : ارسال به دوست تعدادمشاهده :  177

دکتر برودریک خودش نیز با انتشار مقاله ای اعتقاد خود را اینگونه نوشته بود که ویروس ابولا که در کشورهای غربی آفریقا شیوع پیدا کرده بود در حقیقت در آزمایشگاههای شرکت های آمریکایی درست شده بود.

 

به گزارش کتابشهر به نقل از الترنت، گویلاین لانکتوت (Gulaine Lanctot) در کتابش با عنوان مافیای پزشکی ادعا کرد که شرکت ها و سازمانهای بزرگ داروسازی در جهان برای فروش واکسنها و داروهای خود در حقیقت بیماری می سازند و به نوعی بیماری هایی اختراع می کنند که احتمالا و قطعاً وجود نداشته است. البته هنوز مدارک خاصی در دست نیست که چگونه این بیماری ها ایجاد می شوند یا اصلاً این بیماریها واقعا همان است که در خبرها آورده می شود.  بعد از انتشار این کتاب بعضی از رسانه های مستقل گزارش هایی درباره بیماری «ابولا» منتشر کردند که به نظر می رسد تا حدودی صحت داشته باشد. «سوفی مک آدام» خبرنگار سایت اکتیویست در مصاحبه با دکتر سیریل برودریک (Cyril Broderick) عضو کالج کشاورزی دانشگاه لیبریا نوشت بیماری ابولا که سالها پیش در کشورهای آفریقایی شیوع پیدا کرد در اصل ساخته و پرداخته شرکت های دارویی آمریکایی برای فروش واکسن و داروی جدید این شرکت ها بود. در گزارش آدام از شرکت هایی یاد شده بود که رابطه زیادی با وزارت دفاع آمریکا داشتند و مدارک و شواهد حاکی از این بود که بیماری ابولا به سفارش وزارت دفاع آمریکا اختراع شده است تا بتوانند نقشه های خود را در کشورهای آفریقایی تحت هیئت های سازمان ملل اجرا کنند.

دکتر برودریک خودش نیز با انتشار مقاله ای اعتقاد خود را اینگونه نوشته بود که  ویروس ابولا که در کشورهای غربی آفریقا شیوع پیدا کرده بود در حقیقت در آزمایشگاههای شرکت های آمریکایی درست شده بود. هرچند روزنامه واشنگتن پست در گزارشی در تاریخ 26 سپتامبر سال 2014  به شدت با ادعای دکتر برودریک مخالفت کرد و حرفهای او را «توهم توطئه» خطاب کرد. ولی برودریک مدارکی ارائه کرده بود که نشان می داد بسیاری از بیماری های جدید قرن جدید همه در آزمایشگاههای سری کشورهای غربی تولید می شوند تا بتوانند داروهای خود را بفروشند. در مقاله دکتر برودریک منتشر شده در مجله علمی لایبرین به کتاب لئونارد هورویتس چاپ 1998 نیز اشاره شده است که اعتقاد دارد ایدز و ایبولا و بیماریهایی از این دست به دستور و سفارش صنایع نظامی آمریکا تولید می شوند. دکتر هورویتس در کتابش که عنوانش مضمون ایدز و ابولا ساخته بشر دارد از مدارک و شواهدی صحبت می کند که صحت ادعاهای دیگر همکارانش در افشاسازی نظریه توطئه سازمانهای دارویی علیه بشریت را بیشتر آشکار می کند.

دکتر لانکتوت، پزشک کانادایی در کتاب خود که انتشارش موجب محرومیت وی از پزشکی تا آخر عمر شد پس از تجربیات گوناگون به این باور رسیده است که 75درصد از پولی که در نظام سلامت جدید خرج می‌شود، غیرضروری است یعنی نه به جیب پزشک می‌رود و نه به درد سلامتی بیمار می‌خورد. او نام نظام فعلی را «نظام بیماری» (به جای نظام سلامت) می‌گذارد و بیان می‌کند «اگر هم پزشکان و هم بیماران ناراضی هستند، پس کس دیگری باید خوشحال باشد که موجب شده این نظام، دائمی شده و در تمام دنیا گسترش یابد... همان کسی که از آن سود می‌برد... رسماً به ما گفته می‌شود که این نظام، در خدمت بیماران است اما عملاً در خدمت صنعتی است که آن را با ریسمان‌هایی نگه داشته و یک «نظام بیماری» را به سود خود تداوم می‌بخشد. ما آن را مافیای پزشکی می‌نامیم.

یکی از مهمترین درمان‌هایی که در مورد نتیجه‌بخش بودن آنها تردید جدی وجود دارد: جراحی است. توماس اسمیت در کتاب خود با نام «گانگسترهای پزشکی» می‌نویسد: بخش بزرگی از این فاجعه پزشکی که آمریکا در حال حاضر تجربه می‌کند،‌ با نحوزه سازمان‌دهی جامعه پزشکی ما مربوط است. اساساً جامعه پزشکی ما برای شفای بیماری‌ها و درمان آنها شکل نگرفته است بلکه،‌ به ویژه در سطوح بالا، یک واحد اقتصادی است که با هدف پولسازی برای اعضایش سازمان یافته است.

این ادعاها و مدارک وقتی بیشتر نمود پیدا می کند که دانشمندان آسیایی مثل یویچی شیماتسو حمایت می شود. این پروفسور اهل تایلند و عضو هیئت علمی دانشگاه بانکوک در موقع شیوع سارس در هنگ کنگ در مقاله ای جنجالی با ارائه مدارک میکروب شناختی ادعا کرده بود که این بیماری اصلاً وجود خارجی نداشته است و همانطور که ابولا در آفریقا منتشر شده است این بیماری نیز به دست انسان در آسیا اشاعه پیدا کرده است. وی در سخنرانی نیز در دانشگاه بانکوک ادعاهایش در مقاله منتشر شده در مجلات علمی را تکرار کرد و این بار پای سازمانهای جهانی بهداشت و سازمان کودکان یونیسف را نیز مطرح کرد. وی گفت چطور ممکن است انتشار بیماری همه گیر در گینه با کمپین ارسال داروی سازمان ملل به قاره آفریقا همزمان شود. بسیاری از واکسن های تولیدی  شرکت های دارویی در این کمپین با وزارت دفاع آمریکا ارتباط تنگاتنگ دارند.

 

پاسخ قطعی برای این سوال وجود ندارد زیرا صنعت‌شدن پزشکی اقتضائات خاص خود را دارد. با این حال آنچه می‌توان گفت این است که سود صنعت پزشکی عمدتاً نه سلامت بیماران است و نه پولداری پزشکان. بلکه این سود به جیب کسانی می‌رود که حامی تداوم وضع موجود و افزایش قدرت این صنعت هستند. پس اگر قرار است اتفاقی بیافتد جز با همکاری پزشکان و بیماران اتفاق نمی‌افتد. بیماران پول خود و پزشکان تخصص خود را باید از صنعت پزشکی حاضر بازپس گرفته و در مسیر صحیح خود به حرکت بیاندازند. قطعاً مسیر درست، بازگشت کامل به پزشکی سنتی نیست بلکه باید با استفاده از مزایای پزشکی سنتی و جدید،‌ در حد ممکن از آفات هر دو دوری کرد. دوری از آفات علاوه بر همکاری، نیازمند نظارت درونی (تقوا) و نظارت بیرونی (قانون) است.


     

بازگشت 

كليه حقوق اين سايت متعلق به شركت كتابشهر ايران مي‌باشد