ورود | ثبت نام | صفحه اختصاصی نمایندگان کتابشهر
View Article Detail
کاهش تعرفه مالیاتی برای کتاب فروشان ایتالیایی

تاريخ خبر :  27/9/1396 امتياز بده : ارسال به دوست تعدادمشاهده :  156

کمیته بودجه مجلس سنای ایتالیا با اعلام این خبر اعلام کرده است که این کاهش مالیات در جهت افزایش دسترسی مردم به کتاب و فرهنگ صورت گرفته است.

 

به گزارش کتابشهر به نقل از بوک سلر، دولت ایتالیا قانونی جدید تصویب کرده است که طی آن مالیات های کتاب فروشان این کشور تا میزان قابل توجهی کاهش خواهد یافت.

بر اساس این گزارش دولت ایتالیا اعلام کرده است که مالیات های کتاب فروشان مستقل 10 تا 20هزار یورو در سال کاهش خواهد یافت.

کمیته بودجه مجلس سنای ایتالیا با اعلام این خبر اعلام کرده است که این کاهش مالیات در جهت افزایش دسترسی مردم به کتاب و فرهنگ صورت گرفته است.

یک مسئول این کمیته گفته است این تصمیم از سوی دولت و مجلس ایتالیا برای بودجه سال 2018 گرفته شده است و قرار است تسهیلات دیگری نیز برای کتاب فروشان این کشور در نظر گرفته شود.

کمیته سنای ایتالیا بودجه کنار گذاشته شده برای جبران این کسری بودجه را 4 میلیون یورو در سال 2018 اعلام کرده است. این کمیته گفته است قرار است این بودجه در سال 2019 به 5میلیون یورو نیز افزایش یابد.

«کریستینا جیوسانی» رئیس انجمن کتابفروشان مستقل ایتالیا از این تصمیم دولت استقبال کرد و اظهار امیدواری کرد که این بودجه بتواند به رونق کتاب فروشی در این کشور منجر شود.

 

«ریکاردو فرانکو لویی» رئیس انجمن ناشران ایتالیا (AIE) نیز این تصمیم دولت را برای افزایش فروش کتاب موثر ارزیابی کرد و گفت: در دنیای امروز پر از ابزارهای تکنولوژی حضور کتاب برای اشاعه فرهنگ یکی از ضروریات هر جامعه ای محسوب می شود. 


     

بازگشت 

كليه حقوق اين سايت متعلق به شركت كتابشهر ايران مي‌باشد