ورود | ثبت نام | صفحه اختصاصی نمایندگان کتابشهر
View Article Detail
یکسان سازی قیمت در دنیای مجازی و واقعی/ وعده بزرگترین کتابفروشی زنجیره ای آمریکا

تاريخ خبر :  20/9/1396 امتياز بده : ارسال به دوست تعدادمشاهده :  139

پیش از این بیشتر مشتری‌های این فروشگاه زنجیره‌ای از متفاوت بودن قیمت کتابها در فروشگاه‌ها نسبت به سامانه‌های مجازی آن اعتراض داشتند.

 

به گزارش کتابشهر به نقل از دیجیتال ریدر، بارنزاندنوبل بزرگترین فروشگاه زنجیره‌ای کتاب در آمریکا اعلام کرده است که در نظر دارد قیمت کتابها را در تمام فروشگاههای آنلاین و غیرآنلاین خود یکسان کند.

پیش از این بیشتر مشتری‌های این فروشگاه زنجیره‌ای از متفاوت بودن قیمت کتابها در فروشگاه‌ها نسبت به سامانه‌های مجازی آن اعتراض داشتند.

به خاطر همین مشکلات بسیاری از مشتری ها سعی می کردند از وب سایت این فروشگاه کتاب بخرند و این باعث رکود کار فروشگاهها شده بود.

به گفته یکی از مسئولان بزرگترین فروشگاه زنجیره کتاب در دنیا سیاست قدیمی هنوز ادامه دارد ولی تجدیدنظرهای جدی در آن صورت گرفته است. مثلاً مشتری ها می توانند تخفیف های خوبی برای خرید از سایت های این فروشگاه دریافت کنند. شرکت بارنز اند نوبل به طور عمده از طریق فروشگاه های زنجیره ای کتاب خود که کتاب فروشی های بارنز اند نوبل(به انگلیسی نام دارند فعالیت می کند.

شعبه اصلی این کتاب فروشی در منهتن نیویورک قرار دارد. همچنین در گذشته بارنز اند نوبل کتابفروشی زنجیره ای کوچکی را هم اداره می کرد که عمدتاً در مراکز خرید قرار داشتند و پس از مدتی منحل شد.

این شرکت به واسطهٔ مغازه‌های بزرگ خود که اکثر آنها دارای کافی شاپ‌های استارباکس هستند و به دلیل تخفیف‌های قابل توجه کتاب‌های پرفروش معروف است. بیشتر این فروشگاه‌ها مجله، دی‌وی‌دی، روزنامه، داستان های تصویری، هدایا، بازی ها، موسیقی نیز می‌فروشند.

بازی‌های ویدئویی و وسایل وابسته قبلاً در گیم استاپ به‌فروش می‌رسید تا اکتبر ۲۰۰۴ زمانی که از یکدیگر جدا شدند و به صورت شرکت مستقل عمل می کنند.

 

این شرکت (طبق آمار ۳۰ اکتبر ۲۰۱۰) ۷۱۷ فروشگاه را در تمامی ۵۰ ایالت آمریکا و کتاب فروشی ۶۳۷ دانشگاه را اداره می‌کند و حدود چهار میلیون دانشجو و 250هزار  کادر دانشگاه را در سرتاسر ایالات متحده خدمات رسانی می کند.

 


     

بازگشت 

كليه حقوق اين سايت متعلق به شركت كتابشهر ايران مي‌باشد