ورود | ثبت نام | صفحه اختصاصی نمایندگان کتابشهر
View Article Detail
کتاب برگزیده جایزه کتاب ملی آمریکا/ داستان یک دموکراسی تحت اشغال ژاپن

تاريخ خبر :  24/8/1396 امتياز بده : ارسال به دوست تعدادمشاهده :  208

در کره اشغال شده توسط ژاپن در سالهای 1930 «سانجا» جوان که داستان خانواده‌اش در همان صفحات ابتدایی کتاب برای مخاطب گفته می‌شود...

 

به گزارش کتابشهر به نقل از فلوریدا تایمز، کتاب «پاچینکو» نوشته «مین جین لی» نویسنده کره‌ای الاصل آمریکایی است که امسال توانسته به مرحله نهایی جایزه کتاب ملی آمریکا راه پیدا کند. نویسنده در این رمان که داستانش در کشور کره آغاز می‌شود ولی در ژاپن ادامه پیدا می‌کند، زندگی زوج کره‌ای را روایت می‌کند که در شهر اوزاکا ژاپن زندگی می‌کنند.

در کره اشغال شده توسط ژاپن در سالهای 1930 «سانجا»  جوان که داستان خانواده‌اش در همان صفحات ابتدایی کتاب برای مخاطب گفته می‌شود به ژاپن سفر می‌کند ولی در آنجا ازدواجش با یک مرد ثروتمند ژاپنی چندان برایش خوشایند نیست.

جایزه کتاب ملی مجموعه‌ای از جوایز سالانه ادبی در ایالات متحده آمریکا است. در مراسم نهایی جایزه کتاب ملی که هر سال در ماه نوامبر برگزار می‌گردد، بنیاد کتاب ملی، جایزه کتاب ملی و دو جایزه یک عمر دستاورد را به نویسندگان اهدا می‌کند.

جایزه کتاب ملی در سال ۱۹۳۶ به دست انجمن کتاب‌فروشان آمریکا بنیاد نهاده شد، در طول جنگ جهانی دوم فعالیتی نداشت و سپس در سال ۱۹۵۰ توسط ۳ سازمان فعال در صنعت کتاب مجدد راه‌اندازی شد.

 

نویسندگان و ناشران غیر آمریکایی پیش از جنگ واجد شرایط دریافت جایزه بودند ولی در حال حاضر جایزه به نویسندگان آمریکایی برای کتابهایی اهدا می‌شود که در حدود سال اهدای جایزه در آمریکا منتشر شده باشد.


     

بازگشت 

كليه حقوق اين سايت متعلق به شركت كتابشهر ايران مي‌باشد