ورود | ثبت نام | صفحه اختصاصی نمایندگان کتابشهر
View Article Detail
برنامه اشتراک کتاب / شگرد خلاقانه کتابفروشان چینی برای توسعه فرهنگ

تاريخ خبر :  1/8/1396 امتياز بده : ارسال به دوست تعدادمشاهده :  211

اخیراً 9 باب از بزرگترین کتاب فروشی های شهر پکن اقدام به تاسیس انجمنی خصوصی تحت عنوان «برنامه اشتراک کتاب» کرده اند که ...

 

به نقل از استریت تایمز (straitstimes)، کتاب فروشی های چین با شگردهای خلاقانه اقدام به فروش بیشتر کتابهای خود می کنند.

بر اساس این گزارش بیشتر کتاب فروشی ها در این کشور اقدام به ایجاد اشتراک هایی با مشتری ها و همکاران کتاب فروش برای تعامل بیشتر می کنند.

اخیراً 9 باب از بزرگترین کتاب فروشی های شهر پکن اقدام به تاسیس انجمنی خصوصی تحت عنوان «برنامه اشتراک کتاب» کرده اند که مهمترین هدف آن فروش بیشتر کتاب بین این کتاب فروشی هاست.

این برنامه اولین بار توسط کتاب فروشی به نام هیفی (Hefei) در استان آنهوی چین آغاز شده بود که در آنجا مشتری های این کتاب فروشی اقدام به ایجاد حساب مشترک برای قرض گرفتن و خریداری کتاب های مورد نیاز خود می کردند.

اساس برنامه اشتراک کتاب در چین می گوید هر مشتری یا خواننده کتاب می تواند با حداقل حساب ذخیره 99 یوانی (20 دلار) و نصب اپلیکیشن مخصوص این برنامه کتاب های مورد نیاز خود را خریداری کند یا آنها را به طور موقت قرض بگیرد.

به گفته «زو فی» مدیر مسئول این برنامه در شبکه اجتماعی شین هوا، کسانی که در این برنامه مشترک می شوند با خریداری کتابها می توانند حساب و ارزش آن را افزایش دهند و حتی با اعتبار به دست آمده به صورت رایگان از کتابها استفاده کنند.

کاربران این اپلیکیشن تنها می توانند کد QR پشت جلد کتابها را اسکن کنند و اطلاعات مورد نیاز برای خریداری یا شرایط امانت آنها را به دست آورند.

از زمان آغاز این برنامه اشتراک (ماه جولای امسال) تا کنون حدود 20هزار مشترک نزدیک به 100هزار کتاب را از طریق این برنامه خریداری یا قرض گرفته اند.

به گفته مدیر این پروژه حدود 90 درصد از کسانی که کتابها را به امانت می گیرند ترجیح می دهند کتابها را نزد خود نگه دارند و آنها را خریداری کنند.

 

یکی از نکات جالبی که دست اندرکاران این پروژه می گویند این است که هدف بزرگ این برنامه سود و منفعت اقتصادی نیست بلکه اشاعه فرهنگ کتاب خوانی بین شهروندان چینی خیلی مهمتر است. آنها می گویند سود این پروژه از طریق فروش اجناس و کالاهای تزئینی و فرهنگی به دست می آید.

 


     

بازگشت 

كليه حقوق اين سايت متعلق به شركت كتابشهر ايران مي‌باشد