ورود | ثبت نام | صفحه اختصاصی نمایندگان کتابشهر
View Article Detail
خاص ترین کتابفروشیهای آمریکا/ از کلیسای جامع کتاب تا زیباترین نیویورک

تاريخ خبر :  24/7/1396 امتياز بده : ارسال به دوست تعدادمشاهده :  199

در این گزارش یازده کتاب فروشی جالب و خاص آمریکا به طور خلاصه معرفی شده است که نگاهی به آن خالی از لطف نمی تواند باشد...

 

لازم نیست خیلی اهل کتاب خواندن باشیم تا ارزش مجموعه ای بزرگ و ارزشمند از کتاب ها را درک کنیم.در این مطلب میخواهم با هم نگاهی به ۱۱ تا ازجالب ترین کتابفروشی های  ایالات متحده آمریکا داشته باشیم.

 

McNally Jackson

 

 

 

McNally JacksonMcNally Jackson

به نظر می رسد کتاب فروشی McNally Jackson درنیویورک ،نسخه چاپی تمام کتاب ها و مجلات را داراست ! دراین کتاب فروشی کتاب ها براساس ملیت طبقه بندی شده اند.نگران نباشید ،اگر در کشوری گم شدید کارکنان مطلع و زیرک به شما کمک خواهند کرد.علاوه بر کافی نت آنها دستگاهی به نام Espresso Book Machine نیز تهیه کرده اند که میتواند در طول چند دقیقه کتابهایی با کیفیت کتابهای چاپخانه ،چاپ و تکثیر کند.

 

The Last Bookstore
 

The Last Bookstore

کار خود را در اطاق زیر شیروانی آقای جاش اسپنسر در لس آنجلس آغاز کرد،اما آن زمان اساساً فقط یک فروشگاه آنلاین بود.پس از جابجایی و تغییرات زیادی ،در حال حاضر این فروشگاه به “Cathedral of books” یا “کلیسای جامع کتاب ” معروف است و در فضایی به مساحت تقریباً ۲۰,۰۰۰ متر مربع واقع شده است.

 

 

montague-book-mill
 

The Montague Bookmill

در ایالت مونتانا ،ماساچوست واقع شده است.این کتابفروشی در چندکیلومتری شمال ماساچوست قرار دارد و در ساختمانی که در سال ۱۸۴۲ مخصوص آسیاب غلات ساخته شده فعالیت می کند.این ساختمان بر رودخانه Sawmill مشرف است و شما میتوانید قهوه تان را با تماشای آبشارها میل کنید.

 

 

Quimby’s Bookstore
 

Quimby’s Bookstore

مثل دیگر فروشگاه ها نیست،شما نمیتوانید جدیدترین کتابها را درلیست پرفروش ترین هاپیدا کنید! Quimby’s  دارای وسیع ترین مجموعه از کتابهایی است که “Unusual Publications”یا “انتشارات غیرمعمول” است، که شامل comicهای زیرزمینی ،انتشارات مطبوعات آزاد و ، است.

 

Square Books
 

 SquareBooks  

خانه کارشناسی ارشد آکسفورد نیز نامیده می شود.این فروشگاه کوچک و جالب است ،آنقدر کوچک که بیشتر از قسمتهای جانبی تشکیل شده.Square Books دارای مجموعه عظیمی از کتاب کودک است.

 

 

Powell’s Books
 

Powell’s Books

ما نمی توانیم درباره کتابفروشی ها حرف بزنیم وبه شاه آنها توجه نکنیم.Pewell’s Books درپرتلند،اورگان قرار دارد.این کتاب فروشی تقریباً بزرگترین کتاب فروشی جهان است ،که هم کتابهای جدید و هم دست دوم را نگهداری و توزیع می کند. این کتابفروشی دارای تنوع وسیعی از کتاب های خارجی و معاصر است،همچنین دارای خدمات آنلاین بسیار قوی ومطمئن است ،این یعنی شما نیاز ندارید دراورگان باشیدتا از بهترین ها خرید کنید.

 

 

Bart’s Books
 

Bart’s BooksBart’s BooksBart’s Books

در شهر اوجای ایالت کالیفرنیا واقع شده است.این کتاب فروشی کار خود را زمانی آغاز کرد که صاحب آن «ریچارد باردنیسدل» متوجه شد تعداد بسیار زیادی در خانه دارد.او تعدادی قفسه کتاب ساخت و آنها را بیرون از منزل قرار داد و مردم  را به ایستادن و نگاه کردن و انداختن پول در قوتی های قهوه ای که در قفسه ها گذاشته بود ،تشویق می کرد.

 

 

Rizzoli Bookstore
 

Rizzoli BookstoreRizzoli Bookstore

کتابفروشی Rizzoliدرشهرنیویورک واقع شده است.این کتاب فروشی زیباترین کتابفروشی نیویورک نامیده شده است. آن دارای سقف ها و گچ بری های زیبا،چلچراغ،پنجره های بزرگ است که باعث میشوند نور طبیعی وارد شود و نگه داری کتابها آسان تر شود.

 

 

Magers & Quinn
 

Magers & QuinnMagers

کار خود رابه عنوان یک کتابفروشی خیلی کوچک شروع کرد،آن روزها بجای اینکه کتابها درقفسه ها نمایش داده شوند روی میز گذاشته شده بودند! درحالی که امروزه ،بزرگترین کتاب فروشی در مینیاپولیس،ایالت مینسوتا است.این کتابفروشی دارای مجموعه ای از کتاب های کمیاب و همچنین کتابهای جدید با قیمت های بسیار ارزان و مناسب است.

 

Maple Street Book Shop
 

Maple Street Book ShopMaple Street Book Shop

از سال ۱۹۶۰کار خود را در نیواورلئان شروع کرده و همچنان با قدرت به کار خود ادامه داده است.آنها ابتدا کارشان را با پنج اتاق از کتاب شروع کردند اما بعدگسترش پیدا کرد،آنها برای مشتریان خود کتاب سفارش می دادندو از ایده های آنها استفاده می کردند.

 

 

Blue Bicycle Books
 

Blue Biycle BookBlue 

دارای حجم زیادی کتاب درمورد اقامتگاهش ،Charleston,SC است.حجم آنها بیش از ۵۰،۰۰۰ است ،اگرچه ،شامل تعداد کمی کتابهای تاریخی،علمی،فلسفه و داستان های ادبی، نیز می شود.جالب ترین نکته درباره این کتابفروشی این است که هرسال تابستان میزبان یک کمپ نویسندگی خلاق برای کودکان هستند وامسال این کارگاه آموزشی ۱۱ساله می شود.

 

 منبع: Lifehack

 


     

بازگشت 

كليه حقوق اين سايت متعلق به شركت كتابشهر ايران مي‌باشد