ورود | ثبت نام | صفحه اختصاصی نمایندگان کتابشهر
View Article Detail
کلید موفقیت فروشگاه‌های فیزیکی کتاب آمازون

تاريخ خبر :  5/6/1396 امتياز بده : ارسال به دوست تعدادمشاهده :  199

الان یک دهه از زمان شروع فراگیر کتاب‌های الکترونیک گذشته و طبق آخرین برآوردها فروش کاغذی کتاب از فروش الکترونیک هنوز بیشتر است.

 

به گزارش کتابشهر، برخی‌ها یک زمانی تصور می‌کردند که با معرفی کیندل و سایر گجت‌های کتابخوان و نیز رواج کتاب‌‌های الکترونیک، بازار کتاب‌های کاغذی روتین برچیده خواهد شد یا بسیار افت خواهد کرد.

اما الان یک دهه از زمان شروع فراگیر کتاب‌های الکترونیک گذشته و طبق آخرین برآوردها فروش کاغذی کتاب از فروش الکترونیک هنوز بیشتر است. همان طور که احتمالا می‌دانید حتی خود آمازون هم چند وقتی است کتابفروشی کتاب‌های کاغذی باز کرده و تا حالا 7 کتابفروشی باز کرده است. اما نکته جالبی که در این فروشگاه‌ها به چشم می‌خورد، این است که:

1-خریدار و علاقه‌مند کتاب با ورود به این کتابفروشی‌ها با توده‌ها و تل‌های کتاب‌های روبرو نمی‌شود و به جای اینکه قفسه و پیشخوان‌های مرتب‌‌شده کتاب را می‌بینید که با هوشمندی کاور یا روجلد کتاب‌ها رو به بیرون است.

2-به علاوه چینش کتاب‌های در این کتابفروشی‌های آمازون در هماهنگی کامل با میزان فروش و محبوبیت کتاب‌های در کتابفروشی آنلاین آمازون است.

3- یک چیز جالب دیگر هم این است که وقتی خریداران قیمت یک کتاب را مثلا با اسکن کردن QR کد آن چک می‌کنند، بلافاصله به جای یک قیمت ثابت، فهرستی از قیمت‌ها شامل قیمت فروش کتاب در صورت عضویت در آمازون پرایم به او ارائه می‌شود و به این ترتیب حتی خریدار می‌تواند یک کتاب را 15 دلار تخفیف تهیه کند. هر سه این موارد چیزهای خیلی پیچیده‌ای نیستند، اما رعایت همین موارد ساده، بر میزان فروش تأثیر بسیار زیادی می‌گذارند.

 

منبع:

 

http://www.npr.org/2017/08/15/540076527/be-more-than-a-bookstore-a-brick-and-mortar-shop-s-key-to-success


     

بازگشت 

كليه حقوق اين سايت متعلق به شركت كتابشهر ايران مي‌باشد