ورود | ثبت نام | صفحه اختصاصی نمایندگان کتابشهر
View Article Detail
تازه ترین آمار کتاب فروشی در آمریکا/ گزارش اتحادیه ناشران آمریکا

تاريخ خبر :  4/4/1396 امتياز بده : ارسال به دوست تعدادمشاهده :  212

در این گزارش اتحادیه ناشران بر این مسئله تاکید کرده است که در سال 2016 کتاب فروشان آمریکایی نسبت به سال 2015 بیش از 6درصد کاهش فروش را تجربه کرده اند.

 

به گزارش کتابشهر، اتحادیه ناشران آمریکا به تازگی گزارشی منتشر کرده است که نشان از رکود بازار کتاب در سال گذشته نسبت به سال پیش از آن داشته است.

در این گزارش اتحادیه ناشران بر این مسئله تاکید کرده است که در سال 2016 کتاب فروشان آمریکایی نسبت به سال 2015 بیش از 6درصد کاهش فروش را تجربه کرده اند.

این اتحادیه افزود: در سال 2016  سود کتاب فروشان رقمی معادل 14 میلیارد و 25 میلیون دلار بوده است. این در حالی‌ است که سود همین موسسه‌ها در سال 2015 میلادی رقمی معادل 15 میلیارد و 26 میلیون دلار بوده است.

طبق گزارش یک هزار‌ و دویست موسسه انتشاراتی ارائه شده به  اتحادیه‌ ناشران آمریکا، سود کلی آن‌ها

هفته‌‌نامه‌ ناشران آمریکایی در خبری نوشته است افزایش فروش تنها در دو حوزه بوده که یکی از آن‌ها کتاب‌های بنگاه‌های کوچک مذهبی است که 8.4 درصد فروش‌شان افزایش داشته و یکی هم حوزه‌ کتاب‌های کودک و نوجوان است که 3.7 درصد فروش‌شان افزایش داشته است.

 بدترین حوزه‌ مربوط به کتاب‌های تخصصی بوده که فرو‌ش‌شان در سال 2016 میلادی نسبت به سال 2015 حدود 20 درصد کاهش داشته است.کتاب‌های مربوط به حوزه‌ آموزش عالی و تحصیلات تکمیلی نیز در سال گذشته در آمریکا نسبت به سال 2015 میلادی حدود 13 درصد افت کرده است.کتاب‌های آموزشی مربوط به مقاطع تحصیلی در مدارس و دبیرستان‌ها نیز در سال گذشته با افت فروش 9 درصدی مواجه بوده‌اند.

به نوشته ایبنا، کتاب‌های حوزه‌ بزرگسال نیز که در موسسه‌های انتشاراتی آمریکا بیش‌ترین فروش را دارند سال گذشته‌ میلادی 2.3 درصد با کاهش فروش مواجه بودند. سودی که سال گذشته از فروش کتاب‌های بزرگسال نصیب انتشاراتی‌ها شده به 4 میلیارد و 85 میلیون دلار رسیده بود.این سود در سال 2015 میلادی 4 میلیارد و 96 میلیون دلار بوده است.

 

 در زمینه‌ کتاب‌های ای‌بوک نیز موسسه‌های انتشاراتی در سال گذشته راضی نبوده‌اند. طبق گزارشی که موسسه‌های انتشاراتی منتشر کرده‌اند سود آنها در این حوزه 13.9 درصد کاهش داشته است. تنها حوزه‌ای که در زمینه‌ کتاب با افزایش فروش مواجه بوده کتاب‌های صوتی قابل دانلود بوده است. در این حوزه سود موسسه‌های انتشاراتی نزدیک 25 درصد افزایش داشته است.


     

بازگشت 

كليه حقوق اين سايت متعلق به شركت كتابشهر ايران مي‌باشد