ورود | ثبت نام | صفحه اختصاصی نمایندگان کتابشهر
View Article Detail
راز رونق قدیمی ترین کتاب فروشی دهلی نو / جایگاهی که پسران بهاری دارند

تاريخ خبر :  28/2/1396 امتياز بده : ارسال به دوست تعدادمشاهده :  223

به گفته خبرنگار روزنامه انگلیسی به نظر می رسد یکی از دلایل موفقیت این کتاب فروشی قدیمی بودن آن و تداوم و اصرار در کار روتین خود دارد.

 

به گزارش کتابشهر به نقل از گاردین، یکی از قدیمی ترین کتاب فروشی های شهر دهلی نو در هندوستان و شاید قدیمی ترین آنها در بازار کتابی که هر روز موجب بسته شدن کتاب فروشی های سنتی می شود به قدرت به کار خود ادامه می دهد و حتی رونق بیشتری نسبت به سالهای قبل از عصر کتابهای دیجیتال پیدا کرده است.

کیت گومس خبرنگار روزنامه گاردین در گزارشی میدانی از روند فروش کتاب در این کتاب فروشی و نوع فعالیت آن اعتقاد خود را اینگونه می نویسد که در وضعیت کساد کتابهای چاپی چنین کتاب فروشی های قدیمی و جاافتاده ای به خوبی می توانند نقش خود را در رونق دادن مجدد به بازار کتابهای چاپی ایفا کنند.

کتاب فروشی «خان مارکت» متعلق به پسران بهاری بر خلاف کتاب فروشی های جدید از ساختمان شیک و عجیب و غریب بهره نمی گیرد ولی به یک برند تجاری در شهر دهلی نو تبدیل شده است.

به گفته خبرنگار روزنامه انگلیسی به نظر می رسد یکی از دلایل موفقیت این کتاب فروشی قدیمی بودن آن و تداوم و اصرار در کار روتین خود دارد.

یکی از پسران این کتاب فروشی یا یکی از مالکان آن در این گفتگو می گوید به طور حتم اگر بخواهید چیزی تهیه کنید مجبور هستید از اینترنت خارج شوید و بیرون بروید و آن چیز را لمس کنید. در مورد کتاب همین وضع همینگونه است.

شاید سایت های اینترنتی به خوبی توانسته اند در فروش کتاب موفق ظاهر شوند ولی یادتان نرود کتابخوان های حرفه ای هنوز ترجیح می دهند به محل قرار یا پاتوق همیشگی خود مراجعه کنند. در دنیای دیجیتال امروز کتابفروشی ها برای رونق نباید خودشان هم دیجیتالی شوند و برای فروش به وب سایت و اینترنت مراجعه کنند بلکه باید جایگاهی در میان کتابخوانان پیدا کنند که به نظر این جایگاه با هیچ شبکه مجازی قابل مقایسه نیست.

 

کتابفروشی پسران بهاری در سال 1953 توسط پدر این خانواده تاسیس شده است که در ابتدا تنها به فروش لوازم التحریر مشغول بوده است.

 


     

بازگشت 

كليه حقوق اين سايت متعلق به شركت كتابشهر ايران مي‌باشد