ورود | ثبت نام | صفحه اختصاصی نمایندگان کتابشهر
View Article Detail
سفر آرزو نویسنده،برگردان: لینا کیلانی،طاهره کیانی‌پور/ تعداد صفحات: 60 قیمت: 2900 تومان / قطع: رقعی /نوبت چاپ: چاپ اول ١٣٨٨ شمارگان: 5000 /انتشارات سوره مهر

تاريخ خبر :  6/11/1390 امتياز بده : ارسال به دوست تعدادمشاهده :  1457

سفر آرزو مجموعه‌ای است از چند داستان کوتاه که تخیل زیبایی به آن راه یافته است. نویسنده در این مجموعه در صدد است ارزشهای اخلاقی و برخی مطالب علمی را در قالب تشبیهات و تمثیلات زیبا و جذاب به خواننده که کودک یا نوجوان است القا کند. زبان نوشته بسیار ساده و گویا برای مخاطب خاص آن است. نویسنده در قسمتی از یک داستان مخاطب را به بخشندگی دعوت می‌کند و در جایی دیگر او را از غرور و تکبر برحذر می‌دارد. در این مجموعه نویسنده از مفاهیم بسیار ساده در زبان و اندیشه کودکان بهره برده و به آنها درس زندگی می‌آموزد.

 

در قالب تشبیهات ساده کره ماه و رفتن فضانوردان به فضا را به تصویر می‌کشد و ماه را به انسانی تشبیه و درک آن را برای مخاطب بسیار آسان می‌کند. نویسنده در قالب داستانی به کودک و نوجوان ما می‌آموزد که باطن و سیرت زیبا خیلی بهتر از صورت و ظاهر زیباست. و ارزش واقعی، از آنِ سیرت و هویت است. در جایی دیگر نیز به مخاطب می‌آموزد که برای رسیدن به خوشبختی و سعادت باید راه زیادی را پیمود و سختی‌های بسیاری را به جان خرید و... در واقع نویسنده از داستانهای عادی کودکان استفاده کرده و در تصویر داستان، فضا و موقعیت‌ها را بسیار جزئی به تصویر کشیده است. همچنین استفاده از فضای عاطفی بسیار قوی و واژگان زنده و جاندار عامل دیگری است که این مجموعه را برای خواننده کودک یا نوجوان جذاب و خواندنی می‌کند.

گزیده متن
در یک غروب زیبای تابستانی که آسمان صاف بود و ستارگان می‌درخشیدند، ماه طبق عادت هر شبش بیدار بود و با دقت به سطح آسمان وسیع نگاه می‌کرد و به آنچه از ستارگان کوچک و بزرگ و دور و نزدیک در اطرافش بود می‌نگریست.
او ناگهان اجسام کروی کوچکی را دید که به او نزدیک می‌شدند و دور او می‌چرخیدند.


     

بازگشت 

كليه حقوق اين سايت متعلق به شركت كتابشهر ايران مي‌باشد