ورود | ثبت نام | صفحه اختصاصی نمایندگان کتابشهر
View Article Detail
گزارش سفر/ زهرا حیدری

تاريخ خبر :  9/3/1390 امتياز بده : ارسال به دوست تعدادمشاهده :  1595

گزارش سفر، روایتی داستانی از زندگی شهید آیت‌الله اسدالله مدنی است که زهرا حیدری آن را به نگارش درآورده است. این کتاب از مجموعه کتاب‌های قهرمانان انقلاب است که برای کودکان و نوجوانان نوشته می‌شود.
گزارش سفر در شش سکانس تدوین شده است. سکانس اول از آذرشهر تا نجف است. آیت‌الله مدنی در آذرشهر در سال 1293 شمسی متولد می‌شود. در نوجوانی به مغازه پدرش در بازارچة نوازان آذرشهر می‌رود و کمک حال پدرش می‌شود. بعضی اوقات هم به مدرسه طالبیة تبریز می‌رود. در جوانی برای ادامة تحصیل وارد حوزة علمیة قم می‌شود و سپس راهی نجف می‌شود. تحصیلات حوزی را ادامه می‌دهد و پس از مدتی مشغول به تدریس می‌شود.
سکانس دوم درة مرادبیک است. آیت‌الله مدنی به علت کار زیاد، خون‌ریزی پیدا می‌کند و مجبور می‌شود از نجف به جای خوش آب و هوا برود. به درة مراد بیک همدان می‌رود.
سکانس سوم زندگی آیت‌الله مدنی در خرم‌آباد است. شهید مدنی از همدان به خرم آباد می‌رود. سکانس سوم تحقیق بچه‌ها از زندگی شهید مدنی در خرم آباد است.
سکانس چهارم هم زندگی آیت‌الله مدنی را در بندر گنگان تا تبریز روایت می‌کند. سکانس پنجم باغ مش عزیز را در همدان روایت کرده و سکانس آخر هم زندگی شهید مدنی را در تبریز روایت می‌کند.
این کتاب حالت داستانی دارد. چند تن از بچه‌های مدرسه با معلمشان برای تحقیق در مورد زندگی آیت‌الله مدنی عازم سفر می‌شوند و به تبریز و همدان و آذرشهر می‌روند و از کسانی که شهید مدنی را دیده یا اطلاعاتی راجع به ایشان دارند می‌خواهند برایشان بگویند.

گزیده متن
قصة مردان انقلاب از وقتی آغاز شد که مردم این دیار علیه ظلم به پا خاستند.
آنان از هر کوی و برزن، به میدان مبارزه قدم گذاشتند و گوش به فرمان رهبری سپردند که دور از وطن بود. ما در این مجموعه می‌خواهیم قصة خواندنی آن‌ها را برایتان نقل کنیم. با ما هم‌سفر باشید
.

عداد صفحات:103

  قیمت: 1600 تومان

شابک: 7 ـ 582 ـ 506 ـ 964 ـ 978 قطع: رقعی

نوبت چاپ: اول 1388 شمارگان: 2500

 


     

بازگشت 

كليه حقوق اين سايت متعلق به شركت كتابشهر ايران مي‌باشد